01 d’abril 2019

Firmes d'Astiberri i ¡Caramba! al 37 Comic Barcelona


Una trentena d'autors amb obra publicada a Astiberri i ¡Caramba! signaran al 37 Comic Barcelona, que se celebrarà els dies 5, 6 i 7 d'abril a la Fira de Montjuïc (Pavellons 1, 2, 5 i Plaça Univers), amb horaris de obertura de les 10.00 a les 20.00 h.

A més, el 5 d'abril es lliuraran els premis del 37 Còmic Barcelona, amb sis obres publicades per Astiberri nominades: ¡Universo!, d'Albert Monteys i El tesoro del Cisne Negro, de Paco Roca i Guillermo Corral, a millor obra nacional; Berlín libro 3. Ciudad de luz, de Jason Lutes, El hombre garabateado, de Frederik Peeters i Serge Lehman i Pantera, de Brecht Evens, a millor obra internacional; i finalment, Luis NCT, a millor autor revelació amb Wahcommo. Albert Monteys, Paco Roca, Guillermo Corral i Luis NCT seran presents al saló i signaran els seus còmics durant tot el cap de setmana.


DIVENDRES, 5 D'ABRIL
Stand de Astiberri
11.45 a 13.00 h. Sole Otero, Albert Monteys, Tyto Alba.
13.00 a 14.15 h. Marcos Prior, José Domingo, Pedro Riera y Sagar.
16.15 a 17.30 h. Barbara Yelin, Rubén Pellejero, Mamen Moreu e Ivan Batty.
17.30 a 18.45 h. David López, David Rubín, Paco Roca, Flavita Banana.
18.45 a 20.00 h. Luis Bustos, Marta Alonso Berná, Cristina Durán, Rubén Fdez.

Stand d'Universal
11.00 a 12.30 h. David López.

DISSABTE, 5 D'ABRIL
Stand de Astiberri
10.30 a 11.45 h. Luis NCT, Rubén Fdez.
11.45 a 13.00 h. Paco Alcázar, Albert Monteys, Paco Roca y Guillermo Corral.
13.00 a 14.15 h. Cristina Durán, David Rubín, Elisa Riera, Laura Pacheco, Mamen Moreu e Ivan Batty.
16.15 a 17.30 h. Jason, Sole Otero, Tyto Alba, Flavita Banana.
17.30 a 18.45 h. David López, Marcos Prior, Alex Orbe i José A. Pérez Ledo.
18.45 a 20.00 h. Barbara Yelin, Marta Alonso Berná, Laura Pérez, Paco Alcázar.

Stand de Milcómics 
11.30 a 12.30 h. Pedro Riera i Sagar.
18.00 a 19.00 h. Mamen Moreu i Ivan Batty.

Stand d'Universal
11.00 a 12.30 h. Alex Orbe.
17.00 a 18.00 h. Elisa Riera.
18.00 a 19.30 h. David Rubín.

Stand de Fnac
11.00 a 13.00 h. Marta Alonso Berná i Laura Pérez.

DIUMENGE, 7 DE ABRIL
Stand de Astiberri
10.30 a 11.45 h. Barbara Yelin, David Rubin, Paco Roca i Guillermo Corral.
11.45 a 13.00 h. Sole Otero, Laura Pérez, Luis NCT, Alex Orbe i José A. Pérez Ledo.
13.00 a 14.15 h. Elisa Riera, David López, Mamen Moreu i Ivan Batty.
16.15 a 17.30 h. Pep Brocal, Marcos Prior, Luis Bustos, Albert Monteys.
17.30 a 18.45 h. Ramón Boldú, Nadar, Sagar i Pedro Riera.


Font: Astiberri

Cap comentari:

Publica un comentari